Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nde Tamer Levent drama eğitimi verdi

ANTALYA’da Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’yle, tarihi kent merkezinin sokakları, meydanları, tarihi konakları şenlik alanına dönüştü. Ünlü sanatçı Tamer Levent, festival kapsamında Üçkapılar’da drama eğitimi verdi.

Festival, ziyaretçilerini Kaleiçi’nin en iyi korunmuş yapılarından olan ve aynı zamanda Antalya’nın simgelerinden tarihi Üç Kapılar’da karşıladı. Küratörlüğünü Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Terlan Mehdiyeva Azizade’nin yaptığı ‘Üç Kapılar’da Buluşalım’ etkinlikleri kapsamında, 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus’un Antalya’yı ziyareti onuruna yapılan kapıda müzik dinletileri, canlı performanslar, resim çalışmaları gerçekleştirildi.

ÜNLÜ SANATÇIDAN DOĞAÇLAMA DRAMA

Üç Kapıların ünlü konuğu ise oyuncu, yönetmen, sanat yönetmeni ve oyun yazarı Tamer Levent oldu. Levent eğitmenliğindeki gösteride AÜ öğrencileri oyuncu oldu. Doğaçlama drama gösterisinde seyirciler de oyuna dahil oldu. Levent, Kaleiçi’nde yıllar önce ‘Sanata Evet’ festivali yaptığını söyledi. Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’yle 2’nci kez Kaleiçi sokaklarında olduğunu belirten Levent ‘Çok geniş bir katılım oldu ve interaktif oldu. Hem görüşlerini belirttiler hem de izleyicilerimizin içinden oyun oynayanlar oldu. Ben buna çok mutlu oldum” dedi. Dramayı kendini fark etmek olarak tanımlayan Levent, ‘Kendimizi ayakta sağlıklı tutabilmek için sanat kavramına yeniden ve bu çağa özgü bir vizyonla sahip çıkmamız gerekiyor. Sanata evet diyoruz” diye konuştu.

Gösteride oyuncu olan Bilge Göze Bal festival için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür etti. 52 yaşındaki Nurgül Yüksel gösteriden çok keyif aldığını söylerken ‘Aslında sürpriz oldu. Müzik dinletisi için gelmiştik” dedi. Yüksel, festival hakkında ise şunları söyledi:

‘Kesinlikle çok güzel hem halka açık hem keyifli hem Antalya’nın tanıtımı için çok güzel ve çok renkli. Özellikle de bu 100’üncü yılın kutlamalarının döneminde bence çok çok başarılı ve çok güzel.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x