Wimbledon, 200 milyon sterlinlik genişleme davasını Londra Belediye Başkanı’na taşıyacak

Yaklaşık 200 milyon sterline mal olacak teklifler yerelde şiddetli bir muhalefetle karşılandı ve 15.000’den fazla sakin genişlemeye karşı bir dilekçe imzaladı. AELTC, 73 dönümlük alana 38 çim kortun yanı sıra 8.000 kişilik Parkland Court eklemek istedi.

Wimbledon CEO’su Sally Bolton, “Doğal olarak Londra Wandsworth Belediyesi’nin kararından dolayı hayal kırıklığına uğradık. Önerilerimiz, Londra için 2012’den bu yana en büyük spor dönüşümlerinden birini sağlamanın yanı sıra, yerel topluluğa da önemli faydalar sağlayacak.” dedi.

Bolton, “AELTC Wimbledon Park Projesinin, daha önce özel olan 23 dönümlük araziyi yeni bir halka açık parka dönüştürmenin yanı sıra Wandsworth’taki komşularımıza yüzlerce iş ve on milyonlarca sterlinlik ekonomik faydalar da dahil olmak üzere önemli sosyal, ekonomik ve çevresel iyileştirmeler sunduğuna kesinlikle inanıyoruz. Londra Merton İlçesi’nin geçen ay başvurumuzu onaylama kararı almasıyla birlikte bölünmüş konsey kararı göz önüne alındığında, planlama başvurumuz artık değerlendirilmek üzere Londra Belediye Başkanı’nın ofisine havale edilecek.” diye devam etti.

Londra için potansiyel stratejik öneme sahip planlar istişare için Büyük Londra Otoritesi’ne gidecek ancak Telegraph Sport, Sadiq Khan’ın karardan çekildiğini ve bunun yerine yardımcılarından birinden daha önce övgüler aldıktan sonra projeyi incelemesini isteyeceğini bildirdi.

Putney Milletvekili Fleur Anderson şunları söyledi: “Yapılacak daha çok şey var ve sonraki aşamalarda yeşil alanlarımızı kurtarmak için kampanya yapmaya devam edeceğim.”

Bir aşamada, bir devlet kurumu olan Planlama Müfettişliğinin devreye girmesi bekleniyor. Dosyanın, ülkenin planlama konularında nihai otoritesi olan konut sekreteri Michael Gove’un masasına ulaşmaması şaşırtıcı olurdu.

Save Wimbledon Park (SWP) gibi muhalif gruplardan göstericiler, geçen ay Merton’daki eşdeğerinde yaptıkları gibi salı günü de toplantının dışında pankartlar açtılar.

SWP başkanı Iain Simpson yaptığı açıklamada, “Spor dilinde, yarışmanın bir sonraki turuna geçiyoruz. İki yılı aşkın süredir üzerinde durduğumuz noktaların nihayet politikacılar tarafından kabul edilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bir sonraki adım, Büyük Londra Otoritesi’nin çevreye ve bu tür önemli Açık Alanlara daha fazla zarar gelmesini önlemesidir.” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x